23.04.2024.

ВЕЛИКАНИ СРПСКОГ ГРАДИТЕЉСТВА

pozivnica(1)

Грађевински факултет Универзитета у Београду, у сарадњи са Универзитетском библиотеком „Никола Тесла" у Нишу,  организује изложбу „Великани српског градитељства - од Инџинирске школе до данас".

Истоимена изложба приређена је поводом прославе јубилеја 175 година Грађевинског факултета, у марту 2022. године, у Галерији ликовне и музичке уметности САНУ у Београду, као и у Универзитетској галерији у Крагујевцу, септембра 2023. године.

У Галерији Универзитетске библиотеке у Нишу биће представљен део ове поставке: седамнаест инжењера грађевинарства и геодезије, међу којима се налазе академици  и професори који су предавали на Техничком/Грађевинском факултету, у периоду од формирања Инџинирске школе до новијих дана, а чија дела представљају пионирске и визионарске подухвате.

Изложбу ће отворити представници Универзитета у Нишу и декан Грађевинског факултета Универзитета у Београду, проф. др Владан Кузмановић.

Свечано отварање је у уторак, 23. априла 2024. године у 18 часова. Изложба ће бити отворена до 30. маја 2024. године.

Аутор изложбе је Јасмина Његован Поповић, уредник за издавачку делатност Грађевинског факултета.